Vasili: SPAK-u është i kapur politikisht

349
Sigal

I ftuar në studion e “360gradë” nga Artur Zheji në Tv Ora, Vasili tha nëse SPAK do të funksiononte, s’kishte pse presidenti të bënte kallëzim.

Për Petrit Vasili SPAK-u është i kapur politikisht.

“Nëse do të kishim një SPAK që funksiononte nuk do të kishin kallëzimin e presidentit. Është një SPAK i kapur politikisht, i lindur me premisa pozitive, i vetmi institucion me të gjitha llojet e votave. Është investuar një besim i jashtëzakonshëm. Por çfarë ka ndodhur? Një proces i zakonshëm, jo i SPAK, por i një prokurorie të çfarëdoshme do të kishte nxjerrë letrat dhe përgjegjësitë dhe njerëzit do të ishin para përgjegjësisë“, u shpreh Petrit Vasili.