Vasili: Qytetarët treguan sot se janë më të fortë se Edi Rama

444
Kreu i Grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka falënderua sot të gjithë shqiptarët që ju bashkuan protestës opozitare.
Përmes një postimi në Facebook,Vasili shkruan se sot shqiptarët të bashkuar treguan se janë më të fortë se Edi Rama dhe qeveria e tij kriminale.
Postimi i Vasilit:
Falenderim pa fund nga zemra per ju qe erdhet ne protesten madheshtore sot.
Miq qe erdhet nga gjithe Shqiperia, Divjaka, Lushnja, Fieri, Patosi, Rroskoveci dhe Mallakstra.
Sot te gjithe ju i dolet per zot Shqiperise dhe familjeve tuaja.
Askush nga sot nuk ka guxim t’ju dhunoje familjet dhe buken e gojes,t’ju dhunoje dinjitetin dhe krenarine.
Sot jemi shume te forte krah njeri tjetrit dhe jemi aq shume sa marrim perpara cdo qeveri kriminale si kjo e Edi Rames.
Sigal

Image