Vasili: Damian Gjiknuri provokon bllokimin e Reformes Zgjedhore

217
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili e ka cilësuar qëndrimin e PS-së kundër propozimit të opozitës, si një bllokim të reformës zgjedhore.

Vasili ka reaguar në Facebook ku shprehet se, Gjiknuri dhe Rama kanë vetëm një mision të bllokojnë reformën zgjedhore.

Ditën e sotme, bashkëkryetari i komisionit për reformën zgjedhore Damian Gjiknuri u shpreh kundër propozimit të opozitës që propozon moratorium 4 vjeçar nga vettingu për gjyqtarët që bëhen pjesë e trupës, e cila do të shqyrtojë ankimimet në procesin zgjedhor.

“Nuk më duket normale që procesi i vetingut të bllokohet për shkak të procesit të vetingut të procesit zgjedhor”, tha Gjiknuri.

Ja postimi i plotë i Vaisilt

Damian Gjiknuri provokon bllokimin e Reformes Zgjedhore!

Eshte e qarte qe Gjiknuri dhe Rama kane vetem nje mision te bllokojne reformen zgjedhore.

Gjiknuri kerkon te bllokoje tranparencen e votes se lire dhe te ndershme duke u fshehur pas pallavrave edramiste per reformen ne drejtesi dhe shashkave propagandistike bajate.

Gjiknuri kerkon te pengoje propozimet e opozites se bashkuar per reformen zgjedhore, per pastrimin e zgjedhjeve te ardhshme nga llumi i turpit te dosjes 184 dhe 339.

Gjiknuri e Rama si peng te “çunave problematike” te Dibres dhe te Shijakut kane vetem nje interes ate qe te bllokojne me cdo forme reformen zgjedhore.

Rilindja nuk e bllokon dot reformen zgjedhore edhe sikur ne vend te Gjiknurit te sjelle furgonin e “çunave problematike”.