Tensioni në kuvend, Basha, Kryemadhi mblidhen ne selinë e PD, ja çdo bëjë opozita ….

596
Partia Demokratike dhe LSI pritet të mbledhin grupet e veta parlamentar menjëherë pas seancave ku u zgjodh vetem me votat e PS si kryprokurore e përkshhëshme Arta Marku. takimi do te zhvillohte ne seline e PD. Nuk janë shumë të qarta detajet që do të diskutohen por eshtë e sigurtë që propozimi i Berishës për lënjen e mandateve dhe për nisjen e protestave do të jete në qender të takimit. Opozita e kundërshtoi ashpër zgjedhjen e kryeprokuroit duke e qujatur këtë një puç kushtetues të bërë nga mazhoranca dhe të dirgjuar nga Edi Rama
Gjatë kesaj mbkledhje pritet të dalin edhe direktivat se çfarë do të bëjë opozita në ditët në vijim dhe kordinimin e PD me foraat e tjera politike të opzitës.
Sigal