Shpërthimi në Lushnjë, Presidenti Begaj shpreh ngushëllimet për viktimat dhe të plagosurit

16
Presidenti i Republikes, Bajram Begaj duke folur gjate nje konference te perbashket shtypi me Presidentin Gjerman, Frank-Walter Steinmeier ne Presidence, ku kane folur per integrimin e Shqiperise ne BE, procesin e Berlinit dhe Samitin e dates 6 ne Tirane. Vizita e Steinmeier ne Shqiperi vjen si rrjedhoje e nje turi Ballkanik te tij dhe eshte vizita e pare e nje presidenti gjerman ne Shqiperi ne 27 vite./r/n/r/nThe President of the Republic, Bajram Begaj speaking during a joint press conference with the German President, Frank-Walter Steinmeier in the Presidency, where they talked about the integration of Albania in the EU, the Berlin process and the Summit of the 6th in Tirana. Steinmeier's visit to Albania comes as a result of his Balkan tour and is the first visit of a German president to Albania in 27 years.
Sigal

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me Ministrin e Brendshëm Taulant Balla pas shpërthimit të fuqishëm që ndodhi sot në Lushnjë.

Begaj ka shprehur ngushëllimet familjes Hoxha për humbjen tragjike të dy familjarëve të tyre të dashur.

Po ashtu Kreu i Shtetit ka uruar shërim të shpejtë për të plagosurit e tjerë, mes tyre edhe deputeti socialist, Bujar Çela.

Njoftimi i Presidencës:

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Bajram Begaj zhvilloi një bisedë telefonike me Ministrin e Brendshëm z. Taulant Balla për t’u interesuar mbi ngjarjen fatkeqe, që ndodhi në Lushnjë, pasditën e sotme.

Presidenti i shpreh ngushëllimet familjes Hoxha për humbjen tragjike të dy familjarëve të tyre të dashur.

Presidenti i Republikës I uron shërim të shpejtë të plagosurve dhe deputetit Bujar Çela.