Rezultati/ Ja sa vota kanë marrë fituesit për Kryesinë e re të PD

70
Sigal

Për 20 emrat e Kryesisë së re të Partisë Demokratike kanë marrë pjesë në procesin e votimit 227 anëtarë të Këshillit Kombëtar.

Emrat më të votuar në Kryesinë e re janë Belind Këlliçi nga burrat me 192 vota, ndërsa nga gratë më e mbështetura është Fatbardha Kadiu me 141 vota.

Belind Këlliçi mori 192 vota, i ndjekur nga Flamur Noka me 166 vota dhe Oerd Bylykbashi me 148 vota.

Ndërkohë votat për ish Presidentin Bujar Nishani nuk u numëruan pas lajmit për ndarjen e tij nga jeta.

Image