Qytetari i shkruan Berishës, pronarët e Uzinës së Ballshit nuk na japin rrogat e babait të vdekur

380
Ish kryeministri Berisha ka postuar në faqen e tij në facebook një mesazh nga një qytetar i cili akuzon pronarët e uzinës së Ballshit që nuk i japin rrogat e babait të tij të vdekur. Ja çfarë thuhet në mesazhin e bërë publik nga ish kryeministri Berisha.
“Pèrshèndetje ju uroj si fillim shèndet ,po ju dergoj keté mesazh dhe pse njèrzit qè tè deshèn dhe duan mund tè sjellin nè adresèn tuaj shum padrejtèsi ,por mua ky shqetèsim drejtuar juve sikur mè lehtèson shpirtin e Tim Eti ,pavarsisht lexohet apo jo une po shprehem ,dua qè dikush tè me degjoj jemi njè fis qe vite ja kemi dhèn votèn PD dhe kur im at kèrkonte pune me lot ne sy dikush ati qe ishte me PS thoshte ste fusim dot se je me PD ,ju lutem Zoti Sali Berisha babi im ne Mars bèn vitin qè nuk èshte me nè jet por puna qè ai punoi me shpirt e gjak ne UZINÈN e Ballshit nuk i kan shlyer rrogat e tyre ku shkonin nè pun ma tè drejt rroge ,ju lutèm kush vall i gèzon lekèt e tija nuk kèrkoj lèmosh por djersèn mundin gjakun e tij ku ikèn vall ?!flasm me lot nè sy si mund tè bèsh hasha djersèn e dikujt ?!do doja qè dikush ati mè i fort se mua ta ngrej si çèshtje ku vajtèn rrogat e puntorve tè Uzinèn sè Ballshit çfar po bèhet me to ?! Ju faleminderit”