Presidenti Meta: Një vizitë e paharruar në Kolonjën e mrekullueshme

328
Sigal

“Një vizitë e paharruar në Kolonjën e mrekullueshme të Fan Nolit, Faik Konicës, Petro Nini Luarasit, Papa Kristo Negovanit, Themistokli Gërmenjit, motrave Qiriazi dhe shumë figurave të ndritura të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, në këtë trevë që spikati me patriotizmin e heroizmin e saj edhe gjatë Rezistencës Antifashiste, dhe që i ruan edhe sot traditat, trashëgiminë e pasur kulturore dhe vlerat tona më të mirat atdhetare. Kënaqësi të vizitoja Ersekën, Shelegurin, Qinamin, Barmashin, Borovën dhe Blushin, të takoja njerëz të mrekullueshëm e shumë punëtorë, si dhe të shihja nga afër bukuri përrallore natyrore që nuk gjenden në asnjë vend tjetër”,- shkruan kreu i shtetit në mesazhin e tij në Facebook.