Presidenti Meta: Falenderim të veçantë për solidaritetin e SHBA me vendin tonë

279
Sigal

Presidenti Ilir Meta ka falënderuar SHBA-të, pas premtimit për dhënien e 100 milionë dollarë, për të ndihmuar Shqipëria dhe vende të tjera për të luftuar COVID-19.

“Një falenderim të veçantë për solidaritetin e SHBA me vendin tonë në këto momente kritike. A friend in need is a friend indeed! “,shkruan Meta në rrjetet sociale, ndërsa shpërndan mesazhin e ambasadores amerikane .