PD, reagon Basha: Vendi po zbrazet e të papunët shtohen çdo ditë, mijëra familje vuajnë për bukën e gojës

403
Sigal

 

Reagim i kryetarit të
Partisë Demokratike, Lulzim Basha

 

Lëri përrallat me armiq imperialistë. Mijëra
familje vuajnë për bukën e gojës, shqiptarët paguajne cmimin më të lartë të
energjisë në Ballkan, vendi po zbrazet e të papunët shtohen cdo ditë, maturantëve
ua dogje ëndrrat për arsim, studentët po lënë shkollën prej tarifave te
rritura, fermerët nuk i ngop dot me përralla per kredi, shëndetësine e cove ne
kolaps. Krimi, droga dhe korrupsioni i kanë zënë rrugën vendit. Këto jane
hallet e shqiptarëve e jo armiqtë imagjinarë që zbulon nga dhoma e vizatimeve.
Është ora e të vërtetës.