“Parlamenti është i tredhur”, Shkullaku: Rama ia ka marrë k*qet 128 burrave dhe ia ka shtrydhur

476
Sigal

Gazetari Armand Shkullaku ka komentuar uljen në një tryezë të opozitës së bashkuar me eksponentë të qeverisë dhe opozitës parlamentare për çuarjen përpara të procesit për Reformën Zgjedhore.

“Parlamenti nuk ka cilësi të dobët. Parlamenti është i tredhur. Një burrë që është Edi Rama ia ka marrë koqet 128 burrave që janë aty dhe ia ka shtrydh. E keni parë se si voton parlamenti?

Me 100 e ca vota pro Edi Ramës dhe kulmi kjo ka për të hyrë në historinë e Shqipërisë, të botës që nga një këshill politik do dali një letër, do i shkojë parlamentit të sovranit dhe ai do të thotë ‘en daksi’”, tha Shkullaku.