Olti Curri: Qeveria Ramiste e Krimit as në diten më të zezë s’e shpalli gjendjen e jashtëzakonshme

325

“Qeveria Ramiste e Krimit as në ditën më të zezë nuk shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në vend”.

Kështu e nis reagimin e tij Olti Curri.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai e etiketon qeverisë si “vrastare”, ndërsa i bën thirrje shqiptarëve të ngrihen e të marrin fatet e tyre në duar.

Reagimi i plotë i Olti Currit:

Qeveria Ramiste e Krimit as ne diten me te zeze nuk shpalli gjendjen e jashtezakonshme ne vend. Turp per kete qeveri vrastare! Per viktimat e Greqise nga zjarri shqiptaret kudo me profile te flamurit grek!! Po per njerezit tane c’fare po behet??? Perse jemi bere kaq te papergjegjshem? Po nuk i hapni syte o popull qe tere keto vijne nga shpimet ne detin Adriatik qe po ben Qeveria e Droges ne bashkepunim me USA e Serbia?? Po gjithe ato ndertime pa kriter te lejuara nga hajduti Vanjush Dako??? Po nuk u ngritet te gjithe nje grusht i vetem t’i bini kesaj qeverie dhe cdo qeverie tjeter qe eshte kunder interesave te popullit, asgje nuk ka per te ndryshuar! Asgje!!! Pse more njerez nuk ngriheni e te merrni fatin e vendit tuaj ne dore??? Perse???

Vertet nuk eshte momenti per politike por kjo neglizhence politike e ka cuar vendin tone ne kete pike! Shani sa te doni pasi dufin tuaj c’fryni por mos harroni jeni juve vete qe keni fatin e Shqiperise ne duart tuaja !!! Nuk ka pakt as me PD-ne e as me PS-ne por beni pakt me Zotin e shkuleni Drogen nga karrigja. Gjeja me minimale qe mund te bente Drogmani ishte shpallja e kesaj dite “DITE ZIE”! Por me paturpseine me te madhe merr 20 bodygards me vete e ben faltoren ne cdo germadhe! Zgjohuni njerez!