“Një “h** në një copë mëndafshi”, përgjigjja e Berishës pas fyerjeve të Ramës

496
Ish-kryeminsitri Sali Berisha flet në Kuvend dhe i kujton kryeministrit Rama fyerjet e ditës së djeshme. Shpreja “i rrjedhur” sipas tij është sharje pas shpine.
Berisha i përmendi shprehjen franceze “Një hal* pas shpine”, duke shtuar se pikërisht ashtu ngjante Rama.
“Zotëria dje shau pas shpine sic ka fytyrën dhe karakterin. Të shash nga karrigia e kryeministrit nuk bën gjë tjetër veçse ngjet si një hal* në një copë mëndafshi”.
vijon
Sigal