Monika Kryemadhi takim me gjimnazistët e Tiranë

417
Sigal

Kryemadhi takohet sot me gjmnazistët e Tiranës dhe akuzon qeverinë për lënien pas dore të rinisë.

Ajo shprehet e shqetësuar për të ardhmen e tyre, dhe prmton që LSI do mbështesi rininë shqiptare për një Shqipëri më të mirë.

Më poshtë gjeni postimi e plotë të saj:

Sot u takova me një grup gjimnazistësh nga shkollat ‘Qemal Stafa’ dhe ‘Sinan Tafaj’. E jashtëzakonshme energjia e tyre pozitive dhe dëshira për ta parë Shqipërinë si shtëpinë tonë të përbashkët. 
Dështimi më i madh i kësaj qeverie është lënia e rinisë pas dore. Largimi i tyre nga vendi, vrasja e shpresës dhe ëndrrave të tyre është plaga më e madhe që politika e mbrapshtë i ka shkaktuar Shqipërisë. 
Rinia është themeli i programit të LSI. Ne nuk do t’i zhgënjejmë të rinjtë. 
LSI do të dyfishojë buxhetin për arsimin. 
Një rini e mirëarsimuar dhe punësimi i saj është garancia e vetme për një Shqipëri që nuk plaket!
Ne duhet ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë.

Fotografia e Monika Kryemadhi