Ministria e Jashtme: Kanë nisur procedurat për zëvendësimin e ambasadores Yuri Kim

83
Sigal

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme në vendin tonë ka konfirmuar ditën e sotme se, ka nisur zyrtarisht për zëvendësimin e ambasadores amerikane Yuri Kim.

Në një deklaratë në Twitter, MEPJ thekson se për emrin e ambasadorit të ri, procedura nuk lejon që të bëhen komente.

“Në përgjigje të interesimeve të medias gjatë gjithë ditës dhe për të shmangur çdo spekullim mbi “heshtjen” e MEPJ, konfirmojmë se procedura e zëvendësimit të ambasadores Kim ka nisur zyrtarisht, ndërkohë që për emrin e ambasadorit të ri procedura nuk na mundëson të bëjmë komente”, thuhet në deklaratë.