Manifestimi i 2 marsit/ “Meta program të veçantë për emigrantët nga e gjithë bota” – Presidenca zbulon detajet e protokollit

250
Sigal

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka organizuar një program të veçantë për emigrantët nga e gjithë bota, që do t’i bashkohen manifestimit të 2 marsit, në Tiranë.

Këshilltari i Presidentit, Tedi Blushi ka bërë publikë detaje të protokollit, duke u vënë në dispozicion të gjithë numrat që do të kujdesen për kontaktin me qytetarët.

Postimi i Blushit në facebook:

Për të gjithë bashkëatdhetarët që po vijnë nga SHBA, Kanadaja, Mbretëria e Bashkuar, Italia, Gjermania, Franca, Zvicra, Irlanda, Holanda, Austria, Belgjika, Greqia, Turqia dhe vendet e tjera, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do ketë një program të veçantë.

Për t’ju njohur me detajet e protokollit për datën mars, ju lutemi të gjithë bashkëatdhetarëve që po vijnë nga jashtë, të kontaktojnë:

Këshilltaren për Çështjet Sociale, znj.Brunilda Paskali

Numër celulari: +355692075961

Drejtorin për Marrëdhëniet me Jashtë, z.Edvin Shvarc

Numër celulari: +355692046332

Të gjithë bashkëatdhetarët, mund të na kontaktojnë edhe në adresën e email në dispozicion:

[email protected]

Për shkak të mijrave telefonatave dhe mesazheve të mbërritura deri tani në numrat e grupit organizator të vëna në dispozicion për të gjithë shqiptarët dhe bashkëatdhetarët:

Këshilltari për Mbrojtjen, z.Dedë Prenga

Numër celulari: +355699848359

Këshilltari për Emergjencat Civile, z.Shemsi Prençi

Numër celulari: +355696067755

Këshilltari për Pushtetin Vendor, z.Ylli Asllani

Numër celulari: +355692053488

Ju bëjmë me dije se tashmë, për shkak të fluksit të jashtëzakonshëm në dispozicionin tuaj do të jenë edhe dy numra të rinj, të disponueshëm 24/24 orë, ku mund të na telefononi, dërgoni sms dhe të na shkruani në aplikacionet Whats App dhe Viber në çdo moment, për çdo informacion dhe ide tuajën:

+355693435861

+355693354269

Gjithashtu, për të gjithë shqiptarë, janë në dispocion edhe adresat e email ku mund të na kontaktoni:

[email protected]

[email protected]

️JU MIRËPRESIM TË GJITHËVE MË MARS!️

SË BASHKU NË PRANVERËN KUQEZI!