Malltezi: Aviacioni Civil tendera deri 2000 euro për dreka

58

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit dhe anëtari i Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi i kthehet tenderave që bëhen në mënyrë abuzive për dreka.

“BOOO Hallexhinj te medhenj tek aviacioni civil! Dreke per 7 veta mbi 2000 euro! Se deri 2000 euro mund ta quanin “shpenzime te vogla” dhe e kryenin pa tender fare. Cmenduri. Duket si darka e “GRUAS SE BILALIT” që pagoi 70,000 usd per nje darke! “Hani derra – pini derra!”, ironizon Malltezi në reagimin e tij.
Imazhi mund të përmbajë: text that says 'REPUBLIKA E SHQIPERISE AUTORITETI AVIACIONIT CIVIL Date 23.10.2020 FTESE PER OFERTE OBJEKTI TENDERIT: Dreke pas mbledhjes, per 7 anëtarët e Keshllit Mbikqyres te Autoritetit Aviacionit Civil, date 27 Tetor 2020, ora 16.30 MENUJA E POROSITUR Kroketa me shije te ndryshme; Djathra dhe proshuta te kompozuara; Brusketa me shije te miksuara; Shish pule me perime; Djathe dele me susam te zi & mjalte lulesh; Involtini me rukola & mozzarela; Byreçka te mbushura; Fileto viçi me djath & borzilok; Role pule me pesto; Hambuger mini; Tartalete me shije te ndryshme; Truffel çokollate; Mini strudel me molle & kanelle.'