Lulzim Basha : Vendi i përmbytur, në krizë ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen në darka luksoze në Dubai.

37
Sigal

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë në lidhje me situatën e shkaktuar nga përmbytjet, ndërsa i kujton kryeministrit Rama darkën e ministrave në Dubai.

Përmes një postimi në ‘‘Twitter’’, kreu i PD-së iu bëri thirrje qytetarëve që tashmë është koha që të zëvendësojmë qeverinë.

Ai pohoi se nevojitet një qeveri që mendon për paratë e qytetarëve, ndryshim që sipas tij do ta sjellë PD.

Mesazhi i Bashës

Vendi i përmbytur, në krizë ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen në darka luksoze në Dubai. Është koha të zëvendësojmë qeverinë që mendon vetëm për vete, me një qeveri që mendon për paratë tuaja – jo për paratë e saj. Ky është ndryshimi që do të sjellim ne.