Kryeministri në largim vazhdon propagandën e rindërtimit në Manzë (VIDEO)

81

Premtimet e pambajtura të qeverisë nuk kanë të sosur.Në  zonat më të prekura nga tërmeti, ende nuk ka filluar rindëtimi.

Thumana një vit pas tërmetit, dhjetëra familje jetojnë në çadra. Ndërkohë Kontjana Kuçi, kryetare e LSI Durrës ka reaguar pas vizitës të Edi Ramës në Manzë duke e cilësuar si një vazhdim të propagandës dhe gënjeshtrave të kryeministrit në largim.” Ja e vërteta e mjerueshme e familjeve që vazhdojnë të jetojnë në kushte të tmerrshme dhe në qiell të hapur”, shkruan Kuçi.

Klikoni per te pare videon