“Edi Rama je antishqiptar”, qytetari thyen heshtjen gjatë homazheve, shoqërohet në komisariat

594
Sigal

Gjkatë homazheve në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për katër të rënët e 21 Janarit në të cilat morën pjesë familjarët e katër të vrarëve, ka ndodhur edhe një incident pasi një qytetarë ka thyer heshtjen duke bërtitur “Rama je antishqiptarë”.

Qytetari që ka lëshuar këto thirrje është ndaluar menjëherë nga policia të cilët e kanë shoqëruar në ambjentet e Drejtorisë së Policitë së Tiranës.

Sipas burimeve të Fax Web, personi në fjalë është Pal Shkëmbi, ish-kryetar i Partisë Popullore Demokrisstiane. Sipas këtij burimi Shkëmbi dhe disa pedagogë dhe intelektualë  të Tiranës ishin sot në homazhe për të kërkuar drejtësinë e munguar për 4 viktimat e 21 janarit të 8 viteve më parë.