Dr. Ina Zhupa: Lajmet e rreme që përhapin panik tregojnë psikologjinë diktatoriale të Ramës për të dhunuar

141

Zëdhendësja e partisë demokratike , Dr. Ina Zhupa ka reaguar pas publikimit të një video skandaloze nga kryeministri Edi Rama, ku policia dhunon barbarisht qytetarët. Me një shënim në facebook,Zhupa thotë se Rama ka përdorur lajme të rreme duke treguar kështu psikologjinë diktatoriale që ka sunduesi për të rrahur njerëzit me policë nëse do të dalin nga shtëpia.
Ina Zhupa shprehet se nëse do të ishte ndonjë lajm i ndonjë portal Rama do i conte direct policinë për lajm të rremë.
“Do vazhdoj ta menaxhoj situatën keq e me keq për fatkeqesinë tonë”, shkruan Zhupa.

Ja postimi i plote:

Rama sot tregon protestat antiqeveritare sesi shtypeshin nga policia dhe i quan si masat qe duhet te marri edhe policia shqiptare per ata qe dalin!
E para: MANIPULON faktet dhe perhap LAJME TE RREME sikur keto jane masat e Spanjes nje vend i BE kundra koronavirusit. Smund te jete vrasja dhe dhunimi i njerezve, masa qe ata mos semuren!
E dyta: tregon psikologjine diktaroriale qe ka sunduesi per te RRAHUR njerezit me police nese do dalin nga shtepite.
E treta: PERHAPJE PANIKU nga faqja e kryeministrit. Duke tmerruar kedo qe e shikon nga halli se vetem aty mund te marri vesh cfare do i ndodhi neser.
Nese ku do ishte nje lajm i ndonje portali Rama do i conte direkt policine per lajm te rreme, manipulim dhe perhapje paniku.
Po Rames cfare do i ndodhi? Asgje
Do vazhdoj ta menaxhoj situaten keq e me keq per fatkeqesine tone.
Vetendergjegjesohu, mos dalim nga shtepia, kemi vetem veten tone! Mbroni veten dhe familjaret, mos lexoni lajme te rreme!