“Butrintin do ta shqyejnë vetë tani”, Vasili: Nga kjo qeveri nuk presim asgjë të re

59
Sigal

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili  u shpreh se nga qeveria aktuale nuk mund të pritet asnjë përmirësim.

I ndalur tek çështja e Butrintit, Vasili tha se asnjë nga ekspertët nuk është marrë në konsideratë, por tani Butrintin do ta ‘shqyejnë’ vetë.

“E kemi të qartë që nuk do të lindë asgjë e re nga një qeveri që e ndjen veten arkeologe, financiere ia kemi njohur meritën e aftësisë shkatërrimtare, që merr 2.6 mld euro dhe prodhon hiçgjë. Në këtë çiftëzim paranoja-rrënoja është një hall psikiatrik. Lidhur me Butrintin ka qenë i njëjti fondacion për vite me radhë por nuk dëgjova të thotë njeri se çfarë nuk ka funksionuar. Ku ishte kjo qeveri që detyrohet të gjejë këtë hibrid. Dikush tha mezi presim të shohim fondacione nga të gjitha anët.”, tha Vasili.