Kanye West rikthehet në Instagram pas pezullimit, ja çfarë poston reperi

119
Sigal

Kanye West është rikthyer me postimet në llogarinë e tij në Instagram, pasi u pezullua nga rrjeti social.

Dy muaj më parë “Instagrami” pezulloi reperi vetëm 24 orë, ndërsa që nga ky “dënim” ai nuk ka bërë asnjë postim deri më sot. West publikoi pak minuta më parë një foto në Instastory ku shkruan:

“Javës tjetër janë patatet”, shoqëruar me një foto “McDonalds.”

Image

Arsyeja pse këngëtari u pezullua nga rrjeti social, ishte sepse ai ka përdorur gjuhë ofenduese ndaj Pete Davidson dhe sharje rraciste kundrejt komedianit DL Hughley dhe së fundmi drejtuesin e ‘Daily Show’ Trevor Noah .

Osborne tregoi se Instagrami i kishte fshirë postimin Kanyes dhe tregoi se superylli i hop-hop ka shkelur politikat e urrejtjes, bullizmit dhe ngacmimit të platformës. Përveç kësaj, atij i ndalohet të postojë postime të mëtejshme, të dërgojë ose të marrë DM ose të komentojë për 24 orë.

Platforma tha se do të ndërmarrë veprime të mëtejshme nëse vihet në dijeni për shkelje të mëtejshme, tha Osborne.