Beu i Surrelit si Nastradini! Ertv-ja si COVID-19!

281
Sigal

Deputeti Lefter Maliqi ka dalë me një deklaratë të fortë në rrjetet sociale menjëherë sapo kryeministri Rama përfundoi komunikimin ‘live’ me qytetarët.

Maliqi shkruan se ne nuk mund të kërkojmë liri, kur nuk kemi të lirë median, e cila sipas tij, është ‘infektuar’ nga ERTV më keq se nga COVID-19.

“Beu i Surrelit si Nastradini. Ertv-ja si COVID-19. Ertv semundje ngjitese per kanalet televizive, COVID-19 semundje ngjitese per njerzit. Cfare lirie kerkojme ne? Kur kete liri se kane mediat? Cthote beu i Surrelit ben populli, madje me liridalje dhe burrat do dalin te fundit. Sa here shfaqet Ertv-ja pasqyrohet menjehere ne cdo media si virus.

A e kuptoni qe mire stresi ne izolim ne shtepi por dhe ky stres ju duhet ne cdo media, te shikoni beun e Surrelit. Po si ka mundesi nuk keni cfare te jepni, te qetesoni njerzit? Me mire jepni filma vizatimor ( Tomi e Xherri ) me mire jepni filma per femije Taulanti kerkonte nje moter, Mimoza llastica, Tomka dhe shoket e tij, Shoku yne Tili, Perralle nga e kaluara sesa jepni beun e Surrelit cdo dite.

A e kuptoni qe po gaboni rende? Mire ai eshte i semure por semuret gjithe popullin.Dalja e Beut te Surrelit cdo dite ne Tv eshte fatkeqesi me vete.”, shkruan Maliqi.

Gepostet von Lefter Maliqi am Montag, 20. April 2020