Beograd, Rama: Asnjë pengesë për njohjen e diplomave

430
Sigal

Gazeta Telegraf/ Kryeministri Edi Rama,
i cili po qëndron në Serbi për të marrë pjesë në panelin me temën marrëdhëniet
shqiptaro-serbe, ka takuar gjatë ditës së sotme përfaqësues të shqiptarëve të
Luginës së Preshevës

Gjatë takimit, Rama ka
siguruar se nuk ka asnjë pengesë për njohjen e diplomave. Ai tha se
kryeministri serb Aleksander Vuçiç është angazhuar për një proces që ka shumë
hije të së shkuarës për t’i lënë pas

“Do vazhdojmë me
vullnet të plotë të promovojmë ndërtimin e urave mes Shqipërisë dhe Luginës së
Shqipërisë”, deklaroi kryeministri Rama.