Nga Milaim Nela: Pse habiteni me Lulzim Bashën?

175
Sigal

A e harruat ‘kuvendin’ me freshista të 5004 delegatëve të Jeminit në 1958 karrige?

A e harruat blindimin me mbi 2 ton hekur e blinda të ambienteve të selisë së Partisë Demokratike?

A i harruat kapuçzinjtë që qëndruan brenda selisë së PD-se me ditë e netë të tëra?

A e harruat mbledhjen e stisur të kryesisë dhe skenat viktimizuese të Grida Dumës me 8 Janar?

A e harruat gazin helmues të banditëve të Bashës dhe atyre të shtetit të Edvin Ballës që i rrahu demokratët e thjeshtë duke mos kursyer as fotografët (e kujtoni Felix Bilanin?) që u ndoqën nga bandat qeveritare deri në bulevardin qendror?

A e harruat ndërhyrjen e banditëve të forcave speciale bash në momentin e hapjes së dyerve të blinduara?

A i harruat prononcimet ‘anti-Ramë’ të Gaz Bardhit në mbrëmjen e 8 Janarit i mbrojtur po nga bandat e tij e të shtetit rilindas?

A e harruat Flutura Açkën që i quante shpellarë kolegët dhe votuesit e saj që veç kërkonin të futeshin në selinë e partisë së tyre pa i prekur askujt asnjë fije floku!?

A i harruat fushatat e Bashës para 6 marsit të vitit të kaluar që ruhej nga policët e Ramës e sallat i mbushte me autobusët e sektit rilindas?

A i harruat apelimet e Alibej Bashës në kundërshtim me çdo ligj të shkruar për një çështje ku as nuk ishin palë?

A e harruat mbrojtjen dhe avokatinë e gjithë llumit të patronazhistëve mediatikë ndaj këtij grupi delenxhinjsh që nuk kanë as kryetar as forume as anëtarë por janë vetëm disa mercenarë të paguar të regjimit e takimet i bëjnë në skuta pallatesh?

A i harruat votimet që këta delenxhinj mercenarë ju bënë ligjeve të Ramës dhe komisioneve të vetingut të ‘drejtësisë’ yurikimiane?

A i harruat shërbimet e paprecedenta që këta mercenarë i bënë regjimit në zgjedhjet e 14 Majit duke u vënë në shërbim të hapur të mafias rilindase e të gjithë luftën në fushatë e zhvilluan jo ndaj regjimit por ndaj Sali Berishës?

A e kuptoni o shqiptarë se lufta ndaj Sali Berishës nuk është luftë ndaj individit Sali Berisha por është luftë ndaj Partisë Demokratike dhe opozitës për të favorizuar mbretërimin mafioz të Edi Ramës për interesa edhe të Serbisë së Vuçiçit ?

A nuk e keni parë që asnjë nga grupi i Vulës nuk konteston farsën e 14 Majit por vetëm se fajësojnë Sali Berishën për gjendjen ku opozita është sot!?

Asnjë iluzion se ata do heqin dorë nga misioni i tyre për shkallmimin dhe shkërmoqjen e PD-së!

Asnjë!

Edhe këta që demek u dhunuan mbrëmë nga grupi mafioz i Bashës vazhdojnë të jenë në luftë ndaj Sali Berishës sepse janë të rekrutuarit e ambasadave e nuk ju plas fare as për demokratët e as për shqiptarët!

Ama fare fare!

A e ndoqët gjuhën plot vrer të Jorida Tabakut që dha demek dorëheqje nga posti që nuk ekzistonte e që hodhi helm ndaj Sali Berishës edhe pse nuk e përmendi me emër pas asaj ngjarje së cilës po i jepet rëndësi e pamerituar nga media!

Pse habiteni nga cicërimat e Lulzim Bashës?

A është hera e parë që dëgjoni broçkulla të tilla!?

Nga banditët nuk pritet veçse banditizëm!

Hajr nga të pahajrit nuk pritet!

Besë nga të pabesët nuk ka!

Mos u habisni nga kërmat!