Lefter Maliqi: Rama i pa shpirt i lig, abuzues, i papërgjegjshëm dhe antinjerzor

556
Sigal

Rama i pa shpirt i lig,abuzues,i papergjegjshem dhe antinjerzor. Mbaj pergjegjesi te plot se si ish Kryetar komune ne Otllak -Berat,komuna me e madhe e qarkut Berat mbi 16000 banor ,fondet rezerv,fondet e emergjences,fondet mbi 4 milion leke cdo vit te kryetarit te Komunes dhe mbi 7 milion lek te keshillit te komunes per udhetimet jashte shtetit i perdorja per fatkeqesit e banoreve pavarsisht se me kishin votuar apo jo. Sdoja ti tregoja por faktet flasin vet dhe mbaj pergjegjesi mund ti verifikoni kane ndodhur 13 vjet me perpara,jane shume familje qe kam ndihmuar ne fatkeqesi,por si shembull po tregoj dy familje te Ps ne ate kohe qe sme kishin votuar ne 2007,familja Cani ne Lapardha ku nga shperthimi i gazit vdiq babai dhe vajza dhe une si kryetar komune bera cdo sakrifice ne nderhyrje ,hoqa shpenzimet dhe i shperbleva nga komuna,punesova te shoqen ne komune,i dhashe burse dy vajzave ne shkolle,me mbeshtetjen e liderit Berisha i cili me kerkesen time urdheroj per trasportimin me elikopter per vizite mjeksore te specializuar ne Itali per kryefamiljarin si dhe me urdher te doktor Berishes ju akordua familjes dhe 3 milion lek ndihme dhe kjo familje e bekuar nga zoti me eshte teper mirenjohes si dhe familja tjeter Prifti ne Orizaj ku u aksdentua burre e grua dhe burri vdiq ne spital,pavarsisht se kundershtaret e mi i vajta ne spitalin ushatak me pas bashkshorti vdiq,une si ish kryetar komune per kete fatkeqesi urdherova administraten te kontribonin secili pasi e demtuara ishte ish punonjese e Komunes e liruar nga ana ime,me pas pavarsisht se ishte kundersharja ime ne politik si ish kryetare e gruas se Ps une nderhyra si ish deputet i PD ne 2009 dhe e emerova punonjese ne posten e Beratit ku vazhdon edhe sot.Po keshtu u ndihmuan me 2 dhe 3 milion leke dy familje ne Lapardha dhe Perondi pas fatkeqesise ku ne Butrint te Sarandes u mbyten e humben jeten nene e bijë.Une besoj ne zot bej mire te gjesh mire pavarsisht se sa ta dine,po keshtu kontribova per cdo fatkeqesi,ndihmova qindra familje ne nevoje me veshmbathje e ushqime,hapa qender sociale per disa te moshuar me dreken falas per 2 vjet ,madhe ndihmova me dhjetra e qindra invalid,te verber e familje ne nevoj dhe ne Berat jasht juridiksionit te Komunes,investime te shumta etj.Z.Rama kur smendon per popullin qe te dha timonin dhe tepsine ateher miliardat e eurove qe ke fituar ti,qeveritaret e tu dhe oligarket do te perplasen nje dite ne fytyre dhe sdo dish ku te strehohesh pasi dhe bunkierin e surrelit zoti do ta shemb mbi krye.Une besoj ne zot,kurse ti snjeh as zot,as fe,as familje,as popull,thjesht je mosmirenjohes ndaj cdo vlere,prandaj dil nga bunkieri e nga zyra dhe shko prane njerzve kudo ne mbare vendin dhe ndihmo njerzit boll mashtrove e aktrove.I degon mediat qe ne mengjes,i lexon portalet ku populli vuan ,jane me mijra qe nuk sigurojne buken e gojes,te semure,te pamundur. Boll i fute tmerrin popupullit me thirrjet e tua me panik,gjoba,ndalime,e terror.Je i vetmi KM qe nga bunkieri i Surrelit percjell panik e shantazhon,kercenon dhe i fut tmerri popullit.Turp👎.Boll me aktrim e show se te doli boja👎.Zoti i bekofte Shqiptaret,dite me te mira do vine per jeten,ekonomine,sigurine dhe demokracine🙏.