“Lavdia e një Komisionit hetimor pa lavdi”, Dylgjeri: Pa takat, të gjithë 24 karat

85
Sigal

Gazetari i njohur për thumbat, Ylli Dylgjeri këtë herë ka shkruar për Komisionin e ngritur për shkarkimin e Ilir Metë si President. Sipas tij, ky Komision është pa takat dhe se të gjithë anëtarët janë 24 karat, kanë një surrat.

Postimi i plotë

Lavdia e një Komisionit Hetimor pa lavdi Lavdia e madhe këtij Komisioni Hetimor qëndron jo në faktin që nuk dështojnë asnjëherë, por në faktin që ringrihen çdo herë që të dështojnë!

O pa takat,
O pa mandat,
O pa elektorat,
Të gjithë 24 karat,
Të gjithë një surrat,
Të gjithë me një tabiat,
Ta heqin lekun Tak -fak,
Eshtë Komision malukat!

Anëtarët e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta!

Alket Hyseni Kryetar
Myslym Murrizi Nënkryetar
Klotilda Bushka Sekretar
Vasilika Hysi Anëtar
Elena Xhina Anëtar
Spartak Braho Anëtar
Halil Jakimi Anëtar
Nikolin Staka Anëtar
Arlind Carcani Anëtar
Ermonela Felaj Zëvendësues
Xhemal Qefalia Zëvendësues
Eugen Bojaxhi Zëvendësues