Publicisti Ylli Dylgjeri: Sqarim, kush është gruaja e Bilalit?

685
Sigal

Nga Ylli Dylgjeri-
U bene disa telefonata kureshtaresh qe me pyesin se cili eshte Bilali?
Pse e tha Meta gruaja e Bilali?
Atehere, si e di une?
Disa e ngaterojne me ish badiguardin trim te Ish Kryeministrit Nano, disa e ngaterojne me nje shites te mallrave te shumices, disa e ngaterojne me nje polic trafiku… e keshtu njerzit jane te interesuar te dine me shume per patriotin Bilal.
Sqarim:
Bilali eshte nje biznesmen shqiptaro- amerikon qe morri persiper para do vitesh ti “OFROJE”nje foto Rames me Obamen sipas kerkeses se Rames. Sigurisht fotoja me Presidentin Amerikan ka nje fature. Ka fature te kripur. Por Bilali e kish marre persiper. Pagoi Bilali i gjore nje shifer qe sthuhet, dhe hop i erdhi ftesa çift nga Presidenti i SHBA: Bilalit dhe gruaja. Po Rama ku ishte? Ku do hynte? Problem! Atehere mafia e gjeti zgjidhjen. Ne vend te gruas se Bilalit do te shkoje Edi Rama. Dhe keshtu u be. Rama vuri kurore ditore, i fut krahun Bilalit dhe mbriten ne takim.
Ne fund, Bilali per qef i fut…foton Rames.
Ne fund…Bilali shkon ne Gjykate dhe Rama del ne Parade me foton e Obames.
Ndaj i ka mbetur nofka si gruaja Bilalit!
Kjo eshte histori o kureshtare.