Partneri ka të njëjtën shenjë Horoskopi si ish-i juaj? Jo, nuk është rastësi…

164
Sigal

Yjet shpjegojnë arsyen pas së cilës priremi të zgjedhim gjithmonë si partner një person që i përket një shenje specifike. Nëse partneri juaj aktual ka të njëjtën shenjë si ish-i juaj dhe shumë djem me të cilët keni dalë, nuk është aspak rastësi. Ja çfarë do të thotë nëse takoni rregullisht një Dash, një Dem, një Binjak, e kështu me radhë.

Dashi

Nëse takoheni rregullisht me Dashin, do të thotë se jeni magjepsur nga forca dhe vendosmëria e tyre. Ju e dini se jeta është e shkurtër dhe do të dëshironit të jeni po aq të mirë për ta jetuar atë aq intensivisht sa kjo shenjë. Takimi i përsëritur me një Dash tregon se nuk po luftoni siç duhet në këtë jetë për atë që dëshironi vërtet. Ju jeni shumë pasiv.

Demi

Nëse partneri juaj është një Dem, zakonisht do të thotë që nuk mund të keni vetëkontroll dhe t’i lini të tjerët t’ju udhëheqin dhe t’ju shtyjnë në drejtimin që ata duan. Takimi i përsëritur me këtë shenjë tregon se duhet të keni më shumë vendosmëri.

Binjakët

Nëse takoni gjithmonë një Binjak, kjo ndodh sepse e admironi punën e tij. Shpesh ndiheni sikur nuk po bëni asgjë ose sikur po shkoni gjithmonë në të njëjtin drejtim në jetën tuaj. Binjakët ju mësojnë të përmbysni atë fazë joproduktive në të cilën përfundoni dhe ju tregon se si të jeni më produktivë.

Gaforrja

Takimi i shpeshtë me një Gaforre në një nivel sentimental do të thotë që thellë brenda vetes do të dëshironit të forconi rrënjët tuaja dhe të jeni më të pranishëm për familjen tuaj. Gaforrja është një shenjë që e do shumë jetën familjare dhe bën shumë për familjen. Për më tepër, është një shenjë pozitive dhe shumë stimuluese. Kjo shenjë arrin të përmbysë çdo vështirësi dhe të gjejë një mënyrë për ta shndërruar atë në veprim.

Luani

Nëse shenja e Luanit është gjithashtu dhe partneri juaj do të thotë se keni nevojë për lëvizje, ndryshim dhe risi. Luani është një shenjë ekscentrike, vitale, i pëlqen sfidat dhe admirimi. Ai dëshiron suksesin dhe di si ta arrijë atë. Të takosh shpesh një Luan do të thotë të duash të mësosh, të shijosh jetën dhe të përfitosh nga bukuria e saj.

Virgjëresha

Virgjëresha është një shenjë e saktë, rigoroze, ajo kujdeset shumë për veten. Nëse partneri juaj i përket gjithashtu kësaj shenje, është e qartë pse ju duhet të buzëqeshni. Kjo shenjë mund të jetë shumë argëtuese dhe planet e tij e bëjnë një person shumë të mençur. Për më tepër, ju ndiheni shumë të sigurt me të.

Peshorja

Takimet e përsëritura me Peshoren shërbejnë për t’ju mësuar të jeni më të sjellshëm. Kontakti me këtë shenjë ju stimulon të dilni nga letargjia sentimentale dhe jo sentimentale dhe të këmbëngulni për të arritur qëllimet tuaja.

Akrepi

Takimet e shpeshta me Akrepat do të thotë që ju duhet të vendosni një ndalesë dhe merrni një drejtim të ri në jetën tuaj. Gjithmonë vjen një moment kur gjëja që ju nevojitet më shumë është paqja dhe qetësia, dhe kjo shenjë mund t’ju mësojë se si të jeni më të sjellshëm me veten.

Shigjetari

A e dini se kjo është shenja më e lirë nga të gjitha? Nëse takoheni me një person të kësaj shenje, kjo është sepse ju duhet të argëtoheni. Është koha për të bërë diçka që ju bën të lumtur. Ju bëni shumë për të tjerët, por nuk mendoni kurrë për veten tuaj. Është koha për të ndryshuar gjithçka.

Bricjapi

Bricjapi është një shenjë që shkon shumë. Profesionalisht nuk ka njeri që është aq i përkushtuar sa ai. Vepra ia fisnikëron shpirtin. Gjithmonë produktiv dhe i motivuar, nëse e takoni gjithmonë këtë shenjë është sepse herë pas here humbisni dhe duhet të gjeni veten dhe të ktheheni në rrugën e duhur.

Ujori

Ujori është një shenjë që ec gjithmonë përpara. Është gjithmonë në ballë të së ardhmes dhe nuk kthehet kurrë në të kaluarën. Natyrisht kjo është një zgjedhje e rrezikshme, e kaluara dihet mirë, ndërsa e ardhmja është shumë e paparashikueshme. Nëse takoni gjithmonë një Ujor, kjo ndodh sepse ju duhet të thyeni zinxhirët dhe të vazhdoni përpara dhe të mos ndikoheni nga e kaluara.

Peshqit

Nëse vazhdoni të takoni një person që i përket kësaj shenje, kjo ndodh sepse Universi po ju dërgon një mesazh specifik: duhet të kaloni më shumë kohë me familjen dhe miqtë dhe të shijoni atë lloj sigurie që mund të ofrojë vetëm një marrëdhënie me një të dashur.