Nuk do ta besoni se sa paguhet për një reklamë balerina shqiptare

633
Ajo spikati që në moshën 14 vjeç në “Miss Univers Albania” ku u vlerësua me 3 çmime.
Bëhet fjalë për balerinën Alesia Bami. Ajo u pa fillimisht si velinë tek “Telebingo”, por prej fillimit të sezonit 18-vjeçarja kërcen si balerinë profesioniste në emisionin “Stop”.
Ajo është komplimentuar shpesh për linjat trupore, por njëkohësisht edhe është kritikuar për përdorim të photoshopit në fotot e saj. Në një intervistë për “Jo vetëm modë”, Bami nuk kursehet as për pyetjet më private.
Lidhur me lajmet se po ekspozon më shumë se duhet, velina tha shkurt se ajo thjeshtë po bën balet, por sipas saj, këto lajme janë bërë qëllimisht.
“Prindërit e mi më kanë parë që 3 vjeç duke kërcyer dhe nuk i duket ndonjë gjë e madhe, nuk ndihen mirë me këto lajme, por janë mësuar tashmë”, tha Bami.
Balerina tha po ashtu se surpriza më e bukur që i kanë bërë ka qenë ditëlindja e saj ku tha se kishte marrë dhurata shumë të shtrenjta. Ajo tregoi edhe se për një reklamë paguhet nga 200 deri në 1000 euro.
Sigal