Ambasada kineze organizon shfaqjen e kërcimit modern “Zgjimi”

635
Sigal

Ambasada e Republikës Popullore të Kinës në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës dhe Turizmit kinez organizon shfaqjen e kërcimit modern “Zgjimi” në ambientet e Universitetit të Arteve në Tiranë. Në këtë shfaqje do të performojnë Guangdong Song & Dance Theater. Eventi do të zhvillohen ditën e enjte, datë 14 Shkurt 2019, nga ora 19:00 deri në 20:15, në sallën e koncerteve të Akademisë së Arteve.