VIDEO/ Gjendet tjetër makinë e djegur dhe me armë brenda, dyshimet e para

577
Një tjetër makinë që i është vënë zjarri është gjetur sot nga Policia në Fier.
Brenda saj është gjetur një kallashnikov, një silenciator dhe një karikator, që kanë përforcuar dyshimet e Policisë se mjeti ka shërbyer për kryerjen e një vrasjeje. 
Mjeti u gjet pranë stacionit të trenit në Fier. Bëhet fjalët për një Renaut me targa greke Ynk 1329. 
Para djegies së qëllimshme, në zonë ka pasur të shtëna dhe mendohet se autorët janë larguar në drejtim të Semanit. 
Kjo është e dyta makinë e gjetur e djegur sot që lidhet me këto dyshime.
E para u gjet më herët në Gramëz të Krujës dhe një nga pistat e hetimit ishte lidhja me vrasjen e Mario Majollarit, 28-vjeçarit nga Tirana.
Sigal