Shpërthimi në Lushnje/ Një nga të plagosurit është djali i viktimës, niset drejt Traumës në gjendje të rëndë

17
Sigal

Një nga të plagosurit e shpërthimit të fortë në magazinën në Lushnjë është edhe djali i viktimës, Roland Hoxha.

Sipas burimeve, djali është futur në intubim sepse ka pësuar djegjie të rëndë në pjesën e fytyrës dhe rrugëve të frymëmarrjes.

Mes të plagosurve është dhe deputeti i PS-së, Bujar Çela.