Patos/ Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes, arrestohet 46-vjeçari

18
Sigal

Është arrestuar ditën e sotme një shtetas i shpallur në kërkim, banues në Patos.

46-vjeçari akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Njoftimi i policisë

DVP Fier/Vihen në pranga 3 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Patos ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim E. T., 46 vjeç banues në Patos, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.