Lidhja me Viola Spiron dhe arrestimi për drogë/ Kush është Valentin Selaj që SPAK i kërkon pasurinë

46

Pas një letërporosie nga autoritetet holandeze, SPAK kërkon konfiskimin e 6 personave të përfshirë në trafik droge me Holandën.

Bëhet fjalë për Ilirjan Memiat, Valentin Selajt, Florenc Gurit, Erion Kolecit, Jorgo Ëajtaszczyk dhe Ded Pjetrit.

Por njëri prej tyre, Valentin Selaj është një emër i njohur. Ai u bë pjesë e kronikave në lajme kur u arrestua për drogë në Itali dhe për shkak të lidhjes së dashurisë me një nga bukuroshet e ekranit, Viola Spiron.

Kujtojmë që në nëntor të 2017, Valentin Selaj u arrestua gjatë një operacioni antidrogë në Firence, ku u cilësua si koka e trafikut të kokainës dhe heroinës nga Holanda në Itali dhe shfrytëzim prostitucioni.

Emri i tij unë atë kohë u publikua nga gazeta italiane “La Nazione”, duke u etiketuar “Zoti i drogës” dhe kreun e një bande mjaft të fuqishme ndërkombëtare, që sillte kokainë nga Amerika Latine në Firence, nëpërmjet Holandës.

Gazeta italiane ‘La Nazione’ ka publikuar emrin dhe foton e shqiptarit Selaj, së bashku me të dashurën e tij Viola Spiro.