Korçë/ 46-vjeçari plagos bashkëshorten me thi.kë, dërgohet në gjendje të rëndë në spital, në kërkim autori (EMRI)

121
Sigal

Aleko Myrtollari 46 vjeç, ka plagosur me thikë bashkëshorten e tij Marjola Myrtollarin 38 vjeçe, e cila është dërguar në gjendje të rëndë në spitalin e Korçës.

Policia në kërkim të autorit.

Priten informacione të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë: Korçë/Informacion paraprak

Më datë 04.06.2023, rreth orës 22:00, në lagjen nr.10, Korçë, në banesë shtetasi A. M., rreth 46 vjeç, ka plagosur me mjet të mprehtë (thikë) bashkëshorten e tij shtetasen M. M., rreth 38 vjeçe, e cila ndodhet në spitalin e Korçës, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shërbimet e Policisë menjëherë pas marrjes së njoftimit, kanë shkuar në vendngjarje, kanë rrethuar zonën dhe po vijojnë krehjen e saj. Gjithashtu janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e autorit të dyshuar shtetasit A. M., i cili pasi ka plagosur bashkëshorten e tij është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.