Italia në luftë më ‘skifterët’ shqiptarë, arreston 15 persona

600
Një aksion i madh i policisë italiane ka bërë të mundur arrestimin e disa shqiptarëve ne disa zona të Italisë. Sips njoftimeve të fundit policia italiane ka arrestuar 15 shtetas shqiptarë, pasi akuzohen se kanë kryer 53 vjedhje ose tentativë për vjedhje nëpër shtëpi në Piemonte, Lombardia dhe Liguria.
Njoftimet e fundit bejne te ditur se ky aksion i forcave pilicore ku u arrestuan shqiptarët është qujatur “Prometeu tre” dhe është në vijim të një operacioni që ka nisur që prej vitit të klaura kur policia italiane arrestoi edhe 25 persona të tjerë si të përfshirë në vjedhje dhe grabitje të shtëpive dhe bizneseve ne disa zona të italisë.
Sigal