I lë shtëpinë kushëririt në ruajtje por ia mbush me drogë. Gjenden 17 thasë me kanabis në qilar

327
Sekuestrohen 17 thasë me kanabis në Gjirokastër, ndërsa në pranga ra një person si dhe u shpall në kërkim një shtetas tjetër. Burime zyrtare bënë me dije se pas hekurave përfundoi Hajri Dervishi dhe u shpall në kërkim shtetasi H.X.
NJOFTIMI I POLICISE
Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankensat në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka marrë një informacion nga një burim anonim se në lagjen “Pllakë”, Gjirokastër, në banesën e shtetasit H.X., i cili prej dy muajsh jetonte familjarisht në shtetin grek, kishte lëndë narkotike. Banesa e këtij shtetasi mirëmbahej nga një i afërmi i tij.