FOTOLAJM/ E trishtë, si po kryhen ceremonitë e varrimit në Tiranë

317
Sigal

Shpërthimi i Covid-19 edhe ne Shqiperi ka sjellë ndryshime sa i takon zakoneve tona te perditshme, puthjeve e përqafimeve, na ka izoluar duke i harruar per disa kohe kafenete dhe ambientet e tjera te argetimit, por jo vetem.

Këto foto që shihni, publikuar nga TCH, tregojne se si një varrim në Tiranë kryhet vetëm me një makinë shoqëruese.

Frika nga ky virus i rrezikshëm i ka sensibilizuar por edhe detyruar qytetarët për të qëndruar në shtëpitë e tyre dhe të shmangin grumbullimet.