FOTO/ Drogë nga Spanja në Itali, kapen 20 shqiptarë, italianë dhe …

380
Sigal

Një operacion i madh antidrogë i koduar ‘Indor’ është zhvilluar mëngjesin e sotëm nga policia italiane në Venecia.

Siç bëhet e ditur nga mediat lokale, në pranga janë vënë 20 persona, shqiptarë, italianë etj.

Në këtë aksion policor kanë marrë pjesë 100 efektivë.

Image

Sipas të dhënave të para, hetimet në lidhje me këtë linjë të trafikut të drogave të ndryshme nga Spanja në Venecia kanë nisur që në prill të vitit 2017, me arrestimin e dy korrierëve.

Gjatë hetimeve të këtij operacioni policor janë sekuestruar qindra kilogramë drogë.

Image