Sigal

Një drejtues automjeti pa dokumente ët rregullat,është përplasur me një shtyllë.

Për pasojë, sipas burimeve të Policisë Vendore të Durrësit, mësohet se. A .I.,vjeç 33, banues në Maminas, Shijak, në fshatin Karpën, Durrës, duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin tip “Ford”, është përplasur me shtyllën, ku është dëmtuar vetë dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës – Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë  30. 09. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin A .I.,vjeç 33, banues në Maminas, Shijak, pasi në fshatin Karpën, Durrës, duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin  tip “Ford”, është përplasur me shtyllën, ku është dëmtuar vetë dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.  Neni 291 i Kodit Penal.