Aksident në Elbasan, drejtuesi humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga, plagosen 3 persona (Gjendja e tyre)

132
Sigal

Një aksident raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Elbasan, teksa për shkak të kushteve të këqija të motit , drejtuesi i mjetit, 23 vjeçari me inicialet E.B ka humbur kontrollin duke përfunduar në kanal.

Si rrjedhojë kanë mbetur të plagosur 3 persona: aset M. S., rreth 48 vjeçe, R. S., 52 vjeçe dhe K. S., 21 vjeç, banues në Elbasan, të cilët ndodhen në Spitalin e Elbasan, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Plotë:

Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 05.12.2021, rreth orës 15:10, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, shtetasi E. B., rreth 23 vjeç, banues në Elbasan, duke drejtuar mjetin dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë, janë dëmtuar pasagjerët në mjet, shtetaset M. S., rreth 48 vjeçe, R. S., 52 vjeçe dhe K. S., 21 vjeç, banues në Elbasan, të cilët ndodhen në Spitalin e Elbasan, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.