Media italiane masakron Edi Ramën: Prodhoi një fake news

349
Sigal

Gafa e kryeministrit Edi Rama që publikoi dhunën policore kundër opozitës në Algjeri, si masa të Spanjës kundër qytetarëve të pabindur ka gjetur jehonë dhe në median italiane.
Emisioni i njohur “Le Iene” në faqen e tij në internet ka pasqyruar lajmin e rremë të Edi Ramës. Në shkrimin e “Le Iene” thuhet se kreu i qeverisë shqiptare ka rënë pre e Fake News dhe ka ndërmend të luftojë koronavirusin me shkopinj gome.

Lajmi në median italiane:  Coronavirus, il fake del primo ministro dell’Albania con tanto di manganello | VIDEO