LAJM I FUNDIT/ Zjarri masiv përfshin kodrën e kalasë në Pogradec, flakët përhapen në 3 vatra

68
Sigal

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat e kalasë të qytetit të Pogradecit.

Sipas raportimeve të para janë 3 vatra aktive

Drejt vendngjarjes janë nisur ekipi zjarrfikës. Sipërfaqja e përshkruar e madhe po digjen shkurre dhe pisha.