Ironia e publicistit Ylli Dylgjeri ndaj ministres Xhaçka/ Zysh Olta: Ku ndryshon flota shqiptare nga ajo turke dhe greke?

572
Sigal

Gazetari dhe publicisti i njohur Ylli Dylgjeri me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ka ironizuar ministren e mbrojtjes Olta Xhaçka duke ” i bërë pyetjen” njëjtë me tezën e famshme të letërsisë nga Matura 2020.

Ja postimi i plotë i Dylgjerit: 

Zysh Olta:
Ku ndryshon flota shqiptare nga ajo turke dhe greke?

Përgjigjet Turi:
Dy flotat e komshinjve i kanë anijet të mbushura me predha, flota jonë i ka me dasmorë dhe pijanecë…ata me luftëtarë, e ne baaaam!…me Baftjarë!

Pyetje testimi për TurinZysh Olta:Ku ndryshon flota shqiptare nga ajo turke dhe greke?Përgjigjet Turi: Dy flotat e…

Gepostet von Ylli Dylgjeri am Dienstag, 11. August 2020