VIDEO/ Nxiti 33-vjeçaren të hidhej me fluturim të lirë nga 100 m lartësi, dënohet instruktori pasi nëna e tre fëmijëve humbi jetën

57
Sigal

Një instruktor i kërcimit të sporteve ekstreme “me fluturim të lirë” është burgosur për katër vjet pasi një grua u rrëzua për vdekje në një rënie prej 100 metrash para burrit të saj. Yevgenia Leontyeva, 33, kishte hezituar të bënte kërcimin nga çatia e një hoteli, edhe pse ajo e kishte bërë këtë më parë.

“Gruaja ime u shtyp para syve të mi”, tha Alexander Tkachenko.

Nëna e tre fëmijëve e la shoqen e saj të largohej së pari dhe ky kërcim ‘me fluturim të lirë’ ishte i suksesshëm. Dëshmitarët thanë se Yevgenia ishte dukur ‘e frikësuar’, por ata dëgjuan instruktorin Alexander Muznikas, duke e nxitur atë të hidhej.

‘Nuk është hera e parë që ju kërceni. Ti di si ta bësh. A të vura një parzmore sigurie për asgjë?’, tha ai.

Ajo shihet më pas në një video rrëqethëse duke kërcyer nga çatia e çatisë pasi bashkëshorti Alexander Tkachenko i tha: Të dua.