Video/ Momenti i shpërthimit në Bataklan

371
Sigal

Ky është momenti rrënqethes kur dëgjohet shpërthimi brenda sallës ku po mbahej koncerti në Bataklan. Salla u sulmua gjatë kohës kur po jepte shfaqje grupi amerikan “Eagles of Death Metal”.

Në videon e xhiruar pak minutëshe tregohet momenti i parë i shpërthimit dhe të shtënat në sallë që sollën ndërprerjen e koncerit dhe tyragjedinë ku mbetën të vrarë mbi 70 persona