Sulm me armë në një kazino në SHBA, 3 të vdekur dhe një i plagosur

63
Sigal

Të paktën 3 persona e kanë humbur jetën dhe 1 tjetër është plagosur në një sulm të armatosur në një kazino në rajonin Wisconsin të SHBA-së.

Shefi i policisë në Brown, Kevin Pawlak deklaroi se në sulmin e kryer nga një person në kazinon “Oneida” në zonën Green Bay në Wisconsin kanë humbur jetën 2 persona dhe 1 tjetër është plagosur.

Paëlak vuri në dukje se agresori u vra pasi u qëllua nga policia ndërsa personi i plagosur ndodhet në spital për trajtim mjekësor.