SHBA/ Temperatura ekstremisht të ftohta, dhjetra të vdekur

319
Sigal

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë  përfshirë ditët e fundit nga temperatura që shkojnë deri në -50 gradë Celcius. Meteorologët i quajnë si nga më të ulëtat në gjithë historinë e vendit.

Zona të tëra janë bllokuar krejtësisht dhe raportohet se ka edhe dhjetëra të vdekur, pavarësisht se zyrtarisht thuhet vetëm për 12 persona.  Shihni më poshtë pamjet apokaliptike që vijnë nga SHBA.